Facebook ma dve nové tlačidlá

Prvým je možnosť administrátorov stránky reagovať na fanúšikovský komentár post formou súkromnej správy. Takáto možnosť ponúka ideálne riešenia pri krízovej alebo akejkoľvek inej  komunikácie, ktorá vyžaduje anonymitu voči ostatným užívateľom napr. zadávanie rôznych údajov, loginov  a pod.

nove tlacidlo na facebooku

Druhým je nový CTA prvok v reklamách, ktorý umožňuje FB užívateľom zaslať správu priamo stránke.

tlacidlo umoznujuce zaslat fanpage spravu

Veľké zmeny v Google alebo v Alphabete?

V pondelok 10. augusta sa gigant Google rozdelil na viacero firiem, ktoré bude združovať Alphabet (abeceda). Ten bude po novom obchodovateľný aj na burze a jeho šéfom bude Larry Page. Na jeho miesto v Google bol dosadený Sundar Pichai. Dôvod zmeny bol prozaický, veľkosť Google znemožňovala konštruktívne riadenie rôznych projektov Google v rôznych odvetviach.

Youtube zrušil anotácie vo videách

Ide o tie anotácie, ktoré umožňovali vyobrazovať rôzne odkazy na iné stránky. Ich náhradou sú karty, ktoré na rozdiel od anotácií umožňujú zobrazenie aj na mobilných zariadeniach, čo bolo aj hlavným dôvodom zmeny. Do kariet je možnosť pridať prezentačný obrázok v tvare štvorca.

Youtube prehratia 300 a viac

Tak takáto informácia sa pri čerstvo zavesených videách, ktoré generovali rýchly nárast videní, už nebude zobrazovať. Pozastavenie počítadla bolo podľa všetkého spôsobené kontrolou takýchto videní, ktoré bude najnovšie presnejšie, rýchlejšie a bude sa obmedzovať iba na podozrivé prehrania.

Rada na záver:

Dajte na našu radu, a to, že potrebujete mať komplexnú online stratégiou v rámci kampaní. V online je všetko prepojene, a to aj s offlinom, ako sú predajne, katalógy a iné. Viete ako efektívne zakomponovať online do offlinu ? Dajte nám príležitosť a radi vám tieto možnosti predstavíme pri šálke kávy.

Chcem
Print Friendly