Zdieľaj

V oficiálnom repozitári doplnkov WordPress je viac ako 55 000 doplnkov. To je naozaj veľa. Samozrejme, nie všetky sa pravidelne aktualizujú a používajú, ale tie, o ktorých budeme dnes hovoriť, tieto kritériá nespĺňajú. Tento článok je zameraný na najpopulárnejšie doplnky WordPress všetkých čias.

WordPress je jedným z najdostupnejších a najjednoduchších systémov na správu obsahu (CMS). Môže byť tvárou blogu, firemnej webovej stránky alebo časopisu. Možnosť neobmedzene rozširovať riešenie CMS je to, čo robí CMS WordPress takým obľúbeným. Vďaka množstvu tém, užitočných zásuvných modulov (pluginy) a rozsiahlej podpore je ťažké prekonať príťažlivosť systému WordPress.

Čo sú to pluginy WordPress?

Zásuvné moduly WP sú softvérové komponenty napísané v jazyku PHP, ktoré môžu do vašich stránok WordPress vložiť ďalšie funkcie. Zásuvné moduly zjednodušujú proces pridávania funkcií na web bez kompilácie jediného riadku kódu. Môžu byť tak jednoduché alebo tak zložité, ako chcete, na základe vašich požiadaviek. Podľa svojich požiadaviek si môžete vybrať buď verziu freemium (bezplatná verzia), alebo prémiovú verziu (platená verzia – obsahuje viac ponúk, ktoré sú v bezplatnej verzii obmedzené).

Uviedli sme 10 najlepších pluginov WordPress, ktoré musíte mať pre svoje stránky WordPress a ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie. Takže, bez ďalších okolkov, tu je prvý plugin:

1. RankMath

Rank Math je doplnok optimalizácie pre vyhľadávače pre WordPress, ktorý uľahčuje každému optimalizáciu obsahu pomocou zabudovaných návrhov založených na všeobecne uznávaných osvedčených postupoch. Ľahko si prispôsobte dôležité nastavenia SEO, kontrolujte, ktoré stránky sú indexovateľné, a ako sa má vaša webová lokalita zobrazovať vo vyhľadávaní pomocou štruktúrovaných údajov.

Oficiálna stránka:  Rank Math

2. Wordfence

Wordfence je globálny tím bezpečnostných analytikov WordPress, výskumníkov hrozieb, softvérových inžinierov a pracovníkov podpory. Sú lídrami vo svojom odbore a zamerajú sa výlučne na zabezpečenie webových stránok WordPress a na výskum bezpečnosti WordPress. Poskytujú 24-hodinový servis 365 dní v roku pre kritické webové stránky s dobou odozvy 1 hodiny prostredníctvom služby Wordfence Response.

Oficiálna stránka:  Wordfence

3. UpdraftPlus

Najdôveryhodnejší zálohovací, obnovovací a klonovací plugin WordPress na svete. Hacking, havárie servera, pochybné aktualizácie alebo jednoduchá chyba používateľa môžu zničiť vašu stránku WordPress. Preto potrebujete UpdraftPlus. Udržujte svoju stránku WordPress v bezpečí a nainštalujte si ju teraz!

Oficiálna stránka:  UpdraftPlus

4. WP Rocket

WP Rocket je oveľa viac ako len plugin cachovania WordPress. Je to najvýkonnejšie riešenie na zvýšenie času načítania, zlepšenie skóre PageSpeed a optimalizáciu vašich základných webových údajov.

Objavte vysoký výkon ako nikdy predtým. Vďaka WP Rocket môžete okamžite vidieť veľké zlepšenie výkonu svojich webových stránok a skóre Google PageSpeed Insights – vrátane Core Web Vitals.

Oficiálna stránka:  WP Rocket

5. Woocommerce

WooCommerce je najpopulárnejšie open-source riešenie elektronického obchodu na svete. Základná platforma Woocommerce je bezplatná, flexibilná a posilnená globálnou komunitou. Sloboda open-source znamená, že si navždy zachováte plné vlastníctvo obsahu a údajov svojho obchodu. Či už rozbiehate podnikanie, prenášate kamenný maloobchod na internet, alebo vyvíjate stránky pre klientov, použite WooCommerce, ktorý účinne spája obsah a online obchod.

Oficiálna stránka:  Woocommerce

6. Polylang

Pomocou jazyka Polylang môžete prekladať nielen príspevky, stránky, médiá, kategórie, značky, ale aj vlastné typy príspevkov, vlastné taxonómie, widgety, navigačné menu a adresy URL.
Vytvorte si jazyky, pridajte prepínač jazykov a môžete začať prekladať! Polylang sa dokonale integruje do administrátorského rozhrania WordPress, aby ste nemuseli meniť svoje zvyky. Integruje aj duplikáciu obsahu v jednotlivých jazykoch pre efektívny pracovný postup.

Oficiálna stránka:  Polylang

7. Advanced Custom Fields

Pokročilé vlastné polia premenia stránky WordPress na plnohodnotný systém správy obsahu tým, že vám poskytnú všetky nástroje na to, aby ste mohli so svojimi údajmi urobiť viac. Pomocou doplnku Advanced Custom Fields môžete prevziať úplnú kontrolu nad obrazovkami úprav WordPress a údajmi vlastných polí. ACF nástroj na vytváranie polí vám umožňuje rýchlo a jednoducho pridávať polia na obrazovky úprav WP len kliknutím na niekoľko tlačidiel! Pridajte ich kamkoľvek. Polia môžete pridávať všade vo WP vrátane príspevkov, používateľov, taxonomických pojmov, médií, komentárov a dokonca aj stránok s vlastnými možnosťami!

8. Site Kit by Google

Site Kit je oficiálny doplnok WordPress od spoločnosti Google, ktorý poskytuje informácie o tom, ako ľudia vyhľadávajú a používajú vaše stránky. Site Kit je komplexné riešenie na nasadenie, správu a získavanie prehľadu o kritických nástrojoch spoločnosti Google, aby bola stránka na webe úspešná. Poskytuje autoritatívne a aktuálne poznatky z viacerých produktov Google priamo na ovládacom paneli WordPress pre jednoduchý prístup, a to všetko zadarmo.

Oficiálna stránka:  Site Kit by Google

9. Imagify

Imagify je najlepší optimalizátor obrázkov WordPress. Tento doplnok vám umožňuje optimalizovať obrázky v jednom kroku pomocou možnosti hromadnej optimalizácie. Veľkosť obrázkov môžete meniť za chodu – budú automaticky optimalizované na najlepšiu úroveň kompresie. V prípade potreby môžete obrázky vždy obnoviť do pôvodnej verzie.

Imagify tiež konvertuje vaše obrázky do formátu WebP, čo je formát novej generácie pre ľahšie obrázky, ktorý zrýchli vašu stránku WordPress, zlepší používateľský zážitok a dokonca aj SEO. Konverzia WebP prinesie rozdiel v optimalizácii obrázkov, o tom sa presvedčíte sami.

Oficiálna stránka:  Imagify

10. Really Simple SSL

Služba Really Simple SSL automaticky zistí vaše nastavenia a nakonfiguruje vaše webové stránky tak, aby fungovali cez protokol HTTPS. Vaše webové stránky prejdú na protokol SSL len jedným kliknutím.

Oficiálna stránka:  Really Simple SSL

Pridávanie ďalších funkcií a vlastností na stránky WordPress je jednoduché vďaka množstvu doplnkov. Stačí si len vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Neexistuje žiadne obmedzenie, koľko pluginov WordPress si môžete nainštalovať, aby ste vytvorili výkonnú webovú lokalitu. Napriek tomu buďte pri inštalácii pluginov WordPress opatrní.

Aktivácia príliš veľkého počtu pluginov WordPress môže mať za následok pomalé načítavanie a zvýšenie bezpečnostných rizík. Dôležité je tiež vyberať dôveryhodné zásuvné moduly.

Preto vždy skontrolujte počet aktívnych inštalácií a používateľské recenzie v adresári doplnkov WordPress. Nezabudnite si tiež vyberať často aktualizované doplnky, pretože sú bezpečnejšie a menej náchylné na problémy s kompatibilitou.