Novinku predpovedá Buzfeed News. Potvrdenia sa tradične dočkáme na blogu Twitteru. Zrušenie znakového limitu neohrozí twitterovský čistý dizajn a prehľadnosť, nakoľko celý a teda znakmi neobmedzený twitt si budú môcť ľudia prečítať až po rozbalení celého twittu cez klasické tlačidlo čítať viac. A čítať viac sa pravdepodobne bude objavovať práve po vyčerpaní súčasných 140 znakov.

Prečo toto všetko? No jednoducho Twitter už konečne potrebuje zarábať a napĺňať vrecká akcionárov. Terajších 140 znakov mu na to veľa možností neposkytuje. Je veľký rozdiel mať možnosť promovať jednu či dve vety ako jeden článok.

twitter znaky

Nový facebookový tool pre adminov

Nový info nástroj sa objavil ešte v decembri. Umožňuje administrátorom FB stránok ľahšie komunikovať s užívateľom, nakoľko vpravo od prebiehajúcej konverzácie sa objavuje jeho profil. A nielen to. K dispozícii je aj informácia, kedy sa stal fanúšikom stránky, aká je jeho posledná priama interakcia so stránkou a kedy bola vykonaná, ale aj zdieľanie fotografie z fanpage. Administrátor má možnosť pridať k užívateľovi aj kľúčové slovo, vďaka ktorému si všetky správy vie prehľadne kategorizovať.

 

facebook nastroj

Nový LinkedIn

LinkedIn sa kompletne zmenil, aspoň teda jeho mobilná aplikácia, ktoré prešla rapídnymi zmenami doslova od A po Z. Zmeny ste už určite zachytili aj na svojich mobiloch. LinkedIn o tom informuje na svojom blogu, kde píše o týchto zásadných zmenách, ktoré sa týkajú atraktívnejšieho dizajnu aplikácie a nových, či lepších modulov:

zmeny na linkedine

  • Home sľubuje pre užívateľov relevantnejší obsah.
  • Osobný profil ponúka intuitívnejšiu aktualizáciu informácií v ňom.
  • Správy je možné zasielať rýchlejšie a sú intuitívnejšie na ovládanie.
  • Siete sa snažia ešte viac vtiahnuť užívateľa do deja viacerými prvkami vyzývajúcimi na priamu komunikáciu s ľuďmi vo svojej sieti.
  • Vyhľadávanie by malo byť o 300% rýchlejšie. Pri písaní v ňom sa objavuje najpravdepodobnejšia predikcia, podobne ako pri Google vyhľadávaní.