Zdieľaj

Intent marketing

Domov / Marketingový slovník / Intent marketing

Je stratégia, ktorá sa stavia na identifikácii a cielenej komunikácii s používateľmi na základe ich predpokladaného záujmu o nákup alebo konkrétne produkty a služby. Hlavným cieľom intent marketingu je osloviť jednotlivcov v správnom okamihu, keď prejavujú zreteľný záujem o určitý typ produktov alebo služieb, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť úspešného konverzie.

Jedným z kľúčových faktorov intent marketingu je využitie dát z vyhľadávania a správania na webe na identifikáciu signálov, ktoré naznačujú zámer používateľa. Tieto dáta môžu zahŕňať kľúčové slová vyhľadávania, prehliadané produkty na webových stránkach, čítané recenzie alebo dokonca položky vložené do nákupného košíka. Analýza týchto údajov umožňuje marketérom lepšie pochopiť záujmy a potreby ich cieľovej skupiny a cieliť na nich cielenejšie a účinnejšie.

Výhody intent marketingu sú zrejmé – tým, že sa zameriava na používateľov s vysokým záujmom o určitý typ produktov alebo služieb, môže viesť k vyššej konverznej mierke a lepšiemu návratu z investícií. Okrem toho, intent marketing umožňuje značkám budovať hlbšie vzťahy so svojimi zákazníkmi tým, že ich osloviť v momente, keď sú najviac pravdepodobní, že budú otvorení kúpe. To môže viesť k dlhodobému lojálnemu zákazníctvu a pozitívnym skúsenostiam so značkou.